EĞİTİMENLERİMİZ

forklift ehliyeti

Yard.Doç.Dr.E.Erdinç GÜLBAŞ

Kişisel Bilgiler

Adı Soyadı: Ekrem Erdinç GÜLBAŞ
Doğum Tarihi: 1970
Unvan: Yrd.Doç.Dr.

Lisans Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi İktisat 1993

Yüksek Lisans Eğitimi

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme 1997

Doktora

Marmara Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler 2007

İş Deneyimi

Koç Holding –Bozkurt Mensucat San. A.Ş.
Birlik Mensucat San. A.Ş
Gülbaş Ticaret ve Danışmanlık

Seminerler ve Eğitimler

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • Genç Yönetici Kariyer Günleri “Stratejik Pazarlama” Şubat 2008, Mart 2008,
 • Ekim 2009, Ekim 2010
 • Güngören Belediyesi Pazarlama Uygulamaları Şubat 20084
 • UFRAD Franchising Fuarı Türkiye’deki Franching Uygulamaları Aralık 2007
 • Marmara Grubu Vakfı İstanbul Aydın Üniversitesi
 • Kırsal Alanlarda Organik Bal Üretimi ile Genç Kadınların Sosyo-Ekonomik Statüsünü
 • Geliştirilmesi (AB onaylı proje)
 • Pazarlama Teknikleri Mart 2008
 • İstanbul Aydın Üniversitesi
 • Sürekli Eğitim Merkezi
 • Lobicilik ve Baskı Grupları Nisan 2008
 • İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği
 • E-Ticaret Temmuz 2008
 • İstanbul Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği
 • Pazarlama Ekim 2008
 • Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.
 • Pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi Nisan-Mayıs 2010
 • 10. Panel, Medya
 • Küçükçekmece Sanayici ve İşadamları Derneği
 • Ekonomik Krizin Kurumsallaşma Süreci Üzerindeki Etkilerini Şubat 2009
 • Çeşitli ulusal televizyonlarda (6News, Kanal BİZ) aralıklı olarak konuşmalar

HAKAN AKIN

Kişisel Bilgiler

1965 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kütahya ve İstanbul’da, Lise ve Üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun oldu. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca bilmektedir.

Askerliğini 1988-1990 yılları arasında İngilizce Öğretmeni olarak İzmir ve Çankırı’da yaptı.
1985 yılında part-time olarak dış ticaret firmasında çalışmaya başladı. Askerlik görevinin tamamlanmasından sonra aynı firmada 1996 yılına kadar çalıştı. Bu dönemde Ankara’nın ilk ithal kömürünün ithali, F16 uçaklarının haberleşme sistemlerinin ithali, Deniz Kuvvetlerine iki adet denizaltının satılması, Ankara doğalgaz sisteminin yurtdışı ortaklarla kurulması gibi projelerde görev aldı.

1996 yılında İzgörenAkın eğitim ve danışmanlık şirketini, 2004 yılında Anadolu Dış Ticaretçiler Derneğini kurdu. 1996 – 2011 döneminde Türkiye’de 52 ilde, Magosa, Saraybosna, Trablus ve Budapeşte’de çeşitli eğitim ve danışmanlık projeleri gerçekleştirdi. Bu projelerden öne çıkanlar:

 1. 2000-2001 GAP İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Yeniden Yapılanması Projesinde proje yöneticisi ve eğitmen olarak görev alınması
 2. 2004 yılında Kayseri KOSGEB ile beraber 120 saatlik Anadolu’nun ilk dış ticaret elemanı yetiştirme programının gerçekleştirilmesi. (Bu program sonunda 50 katılımcının tamamı çeşitli firmalar tarafından istihdam edilmiş veya kendi işlerini kurmuşlardır)
 3. 2006 yılında Alman hükümetinin proje kuruluşu olan GTZ ve Alman yatırım bankası KFW’nun organize ve finanse ettiği, Ankara OSTİM’de faaliyette olan 8 KOBİ’nin pazarlama çalışmalarının organize edilmesi ve bu kapsamda ihracatlarının arttırılmasına yönelik olarak yönetim, dış ticaret ve pazarlama fonksiyonlarının geliştirilmesi projesine tek danışman olarak iştirak edilmesi,
 4. 2007 yılında dış ticaret danışmanlığı verdiği firma Türkiye’de ihracatını en kısa sürede en çok arttıran KOBİlere verilen HIZLI BALIK ödülüne layık görülmüştür,
 5. 2007 – 2009 yılında Tekstil sektöründe faaliyette bulunan bir işletmenin dış ticaret ve pazarlama çalışmalarının düzenlenmesi, geliştirilmesi ve kontrolü amacıyla bir proje hazırlanması ve yürütülmesi,
 6. 2008 yılında perakende sektöründe faaliyette olan bir lastik firmasının insan kaynakları yeniden yapılanması, maaş ve prim sistemlerinin iyileştirilmesi maksadı ile proje hazırlanması ve gerçekleştirilmesi,
 7. 2009 yılında tıbbi araç gereç üretimi yapan Türkiye’nin önde gelen bir kuruluşunda, kuruluşun geleceğe yönelik hedefleri doğrultusunda dış ticaret pazarlama planlarının hazırlanması ve uygulamaya geçirilmesi konularında danışmanlık çalışması yürütülmesi.
 8. 2012 Ocak ayında Konya’da 32 firmanın dış ticaret Pazar araştırması çalışmalarının organize edilmesi amacıyla Abigem ve MEVKA ile ortaklaşa yürütülen projede eğitmen olarak çalışılması.
 9. 2012 Mayıs ayında Avrupa İşletmeler Ağına dahil ülkelerden 24 yabancı katılımcıya İstanbul Sanayi Odası organizasyonunda İngilizce olarak Trade Map programı üzerinden İhracatta Pazar Araştırması eğitimi verilmesi.
 10. 2012 Haziran ayında Konya ABİGEM organizasyonunda Karaman’da yerleşik 67 firmanın ihracat Pazar araştırma raporlarının hazırlanması.
 11. 2012 Mayıs-Aralık döneminde İstanbul Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı bünyesinde organize edilen dış ticaret okulu projesinde eğitmen ve danışman olarak görev alınması.

A. Referanslar

KOSGEB SAMSUN, KOSGEB KAYSERI, KOSGEB SITELER / ANKARA, KOSGEB SINCAN / ANKARA, KOSGEB OSTIM / ANKARA, KOSGEB MERKEZ / ANKARA, KOSGEB TRABZON, KOSGEB AYDIN, SIVAS SANAYI ODASI, KIRSEHIR TSO, AKSARAY TSO, NIGDE TSO, KOSGEB NEVSEHIR, MKE, DOGADAN, TPIC, TPAO, EMNIYET GM, ITKIB, ANKARA TO, AIESEC, KAYSERI TO, DOGU AKDENIZ UNI., ENMAC DANISMANLIK, MUGLA UNI., KIRSEHIR TSO, BOYDAK DIS TICARET, HES KABLO, ERKUT INSAAT, MIHAJLOVIC D.O.O., FETHIYE TSO, MERSIN TSO, DUMLUPINAR UNI. DIS TIC MYO, ESKIM, ESKISEHIR TSO, ARTKRAFT, AVVA, GURALLAR, EGO, ZIRAAT BANKASI, LIMASOL BANKASI, ABIGEM KONYA, ABIGEM AFYON, YOZGAT TSO, UZUMCU, AKLAS, SARPROFIL, CANITEZ DIS TIC., PALME MAKINE, PEM GMBH, GTZ, GENTAS, SAMSUN YEM, SEMOLINA, MAPEK, AIRFEL, ABS DOOR, DELTA, BAHADIR, CBI, CODEFON, NERGER, GOKSER, KINGEAGLE, KLEO, LOGIMEX, TUNA, HELLAS TRADE, RESMAN, INFRATECH, ZESKO, ESTAS, SF, SEHA, S.C.A., AKIN POMPA, SEKSAN, GUNEYOGLU, ANTALYA TSO, ANTALYA MUSIAD, DOKTOR TARSA, KUMTEL, KOMBASSAN, BEST A.Ş., MEVKA, ISTANBUL SANAYİ ODASI, KONYA ILGIN TİCARET ODASI, TEKLAS A.S., GÜRSAS, CEVAHİR DERİ, SAÇLI TEKSTİL.

B. Yayınlar

1. YENI ISIMIZ DIS TICARET (10. baskı 2013)
2. ALTERNATIF PARA KAZANMA YOLLARI (8. baskı 2010)
3. DIS TICARET DESTEKLERI (1. baskı 2009)
4. DIŞ TİCARET SÖZLÜĞÜ (1. baskı 2013)
5. İHRACATTA PAZAR ARAŞTIRMASI (hazırlanıyor)

Ekonomize adlı aylık ekonomi dergisinde dış ticaret, yönetim ve genel ekonomi konularında yazmaktadır.

C. Diğer

1999 yılından bu yana Amatör Denizci Belgesi sahibidir (Amatör Kaptan)
2005 yılında Anadolu Dış Ticaretçiler Derneğini kurmuştur ve halen Yönetim Kurulu üyesi olarak  çalışmaktadır.

Banu AKIN ile 1994 yılından beri evlidir. Lâl adında bir kızları vardır.

Eğitim Takvimi

Eğitim alan öğrencilerimiz